Kültür Turları

Safranbolu Kültür Gezileri

Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan gerek mimarisi gerekse kültürel özellikleri ile dikkat çeken Safranbolu’ya planladığımız kültür turunda Atlas Tur olarak sizleri de aramızda görmek tek isteğimiz.

Safranbolu’ya ulşatığımızda; Türkiye’nin en büyük mağaraları arasında yer alan 5350 metre uzunluğa sahip Bulak Mencilis Mağarası’nı geziyoruz.

Ardından 600 yıllık Yörük Köy’üne hareket ediyoruz. Tarihi sokaklardaki gezimizde Çamaşırhane’nin görülmesi ve Yörük kültürünü tanıma olanağı buluyoruz… Yöresel ürün alışverişi ayran ve baklavanın tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz… Ücrete dahil öğle yemeği…

  • safranbolu–004
  • safranbolu–003
  • safranbolu–002
  • safranbolu–005
  • safranbolu–001

Tüm Safranbolu’yu görebileceğiniz eşsiz manzaralı Hıdırlık Tepesi’nde safranlı çayın tadına bakma ve fotoğraf çekimi için serbest zaman…Akabinde Kaymakamlar Evi, Cinci Han ve Hamam  gezileri… Tarihi Yemeniciler Arasta’sında ve Safranbolu sokaklarında lokum alışverişi için serbest zaman…

Üzerinde İnce kaya Su Kemerleri’nin bulunduğu Tokatlı Kanyon’unda Kristal Terasta manzaranın izlenmesi ve fotoğraf çekimi için zaman ardından  Ereğli-Alaplı’ya hareket. Gerekli molalar ve araç için ikramlarımızla ulaşıyoruz. Sizleri bir başka organizasyonumuzda görmek dileğiyle veda ediyoruz.

Öneri ve Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Abone Ol
Haberin Olsun

Abone Olun, Organizasyonlarımızdan Haberiniz Olsun

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti.