Kültür Turları

Kapadokya Turları

Kapadokya Turu

Doğa eliyle oluşan coğrafyaların en güzellerinden biri olan Kapadokya, UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesindeki yerini, volkanik dağların püskürttüğü lavlarla oluşan peri bacaları ve vadilerinin yapısı ile koruyan bir bölge. Kapadokya turu gezinizde görebileceğiniz bu doğa harikaları, Asurlar’dan Hititler’e, Roma ve Bizans’tan günümüz insanına bırakılan mirasların eseri. Doğanın oluşumuyla başlayıp insan dokunuşuyla yaratılan peri bacalarındaki mağara evler, Kapadokya turu ziyaretçileri için şık, otantik ve lüks otel odalarına dönüşüyor. Görkemli vadiler ile uçan balonların gösterisi arasında seyir tercihi yapmak ise oldukça zor. Yıl içinde dinlenmek, eğlenmek ve farklı aktivitelere katılmak isteyen yerli ve yabancı turistler, Kapadokya turu ile sanata, yerel lezzetlere spor ve eğlenceye doyuyor. Yer altı şehirleri, güzel atların gözdesi yeryüzü ve güneşin en güzel doğduğu gökyüzü manzarası ile Kapadokya, Kayseri, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Nevşehir’in çerçevelediği İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor.

Kapadokya turu programı kapsamında uçak ya da otobüsle düzenlenen gezilere katılmak mümkün. Yolculuk, İstanbul üzerinden başlayabileceği gibi Kapadokya turu İzmir çıkışlı olarak da düzenleniyor. Bu gezi için kaç gün ayıracağınıza bağlı olarak, Kapadokya turu güzergahları ve gezilecek yerler belirleniyor.  Tur programları ise kalınacak gün sayısına göre en verimli planlamayı sizin için yapıyor. Kapadokya turu kapsamında burada geçireceğiniz zaman, yapılacaklar listesinde mümkün olan her maddenin üzerini çizebilmeniz için tasarlanıyor.

  • kapadokya-004
  • TURİSTLER GÜN DOĞUMUNU BALONDA KARŞILADI
  • kapadokya-018
  • Balloon
  • kapadokya-006

Kapadokya Turunda Sizi Neler Bekliyor?

Kalacağınız gün sayısına göre içeriği değişen programda, Kapadokya balon turu Kapadokya turu kapsamındaki en ünlü alternatiflerinden. Turlar genellikle, otobüsle ya da uçakla, 1 gece ve 2 gece konaklamalı olarak düzenleniyor. Bu günler içinde tarihi geziler, doğa yürüyüşleri, atölye gezileri ve yerel lezzet tadımları yer alıyor. Daha farklı bir konsept isteyenler için ise hızlı tren ile gidilebilen, Kapadokya ve Konya Lale Tarlaları gezisini birleştiren turlar bulunuyor. Kapadokya turu, bölgenin mümkün olan her özelliğini görmek, yöreye özgü doğal manzaraları izlemek ve tarihi mekanları gezmek için sistemli bir içeriğe sahip. Özellikle Kapadokya’ya ilk kez gidecekler için ideal bir rehberlik sunan Kapadokya turları, bölgeyi tanımaya olanak sağlıyor. Bir geziden bekleyebileceğiniz en sıra dışı deneyimleri bir arada sunan Kapadokya, spor, eğlence, heyecan ve gastronomi meraklıları için dizayn edilmiş bir hediye paketi niteliğinde. Kapadokya turu için kaç gün ayırabileceğiniz, katılacağınız aktiviteleri planlamanız için önemli. Kapadokya’da geçireceğiniz bir kaç gün, standart gezi programının dışında ekstra katılabileceğiniz aktivitelere de olanak sağlıyor. Kapadokya’yı ilk kez ziyaret edenler için listenin başında Göreme Açık Hava Müzesi, Ürgüp’teki Asmalı Konak ve Üç Güzeller Peri Bacaları, Güvercinlik Vadisi, Çavuşin Kalesi ve Aşk Vadisi bölgenin en güzel manzaralarını görebileceğiniz vadiler ve yapılar yer alıyor.

Adrenalin Dolu Bir Seyahat: Balon Turu, ATV, Doğa Sporları…  

Hem gözlerinize, hem damak zevkinize, hem hayal gücünüze hitap eden Kapadokya turu, çevre gezilerini, gün doğumu seyrini sıra dışı araçlarla yapmanıza imkan sağlıyor. Dilerseniz bölgeyi, kiralayabileceğiniz ATV araçları ya da deve gezileri ile keşfedebilirsiniz. Bu turlar genellikle hava koşullarına bağlı olarak yapılıyor. Tırmanış, doğa sporları ve balon turu yapmak isteyenler için mevsim şartları önemli. Rüzgarlı ve yağışlı havalarda balonlar için uçuş izni çıkmayabiliyor. Özellikle balon turu yapmak istiyorsanız yaz ve bahar ayları Kapadokya turu için ideal. Böylece bir Kapadokya turunda olduğunuzu hissettiren en büyülü anlardan birini rahatça yaşayabilirsiniz. Bölge, karasal bir iklime sahip. Doğa yürüyüşleri ve akşam gezileri için yanınızda uygun kıyafetler getirmeniz tavsiye ediliyor. Gündüz ise rahat ayakkabılar, güneş koruyucu ve küçük bir sırt çantası ile gezinizin konforunu artırabilirsiniz. Kapadokya turu sırasında verilen küçük molalarda alışveriş yapabileceğiniz duraklar da bulunuyor.

KAPADOKYA’DA BALON TURLARINI İZLEMEK İSTEYEN TURİSTLER SABAHIN ERKEN SAATLERİNDE GÖREME AŞIKLAR TEPESİNDE BULUŞUYOR.

Kapadokya Gezilecek Yerler Listesi

Kapadokya turunda ilk gün, Ihlara Vadisi, kaya kiliseleri, şarap mahzenleri ve Hacı Bektaş Veli Türbesi’ni de içine alan tarihi mezarlar ile taş işleme atölyelerine düzenlenen kültürel bir gezi ile başlıyor. Manzarayı gökyüzünden seyretmek isteyenler için ise balon turları, genellikle Kapadokya turunun ikinci gününde, Göreme Açık Hava Müzesi’ni görmeden önce yapılabiliyor. Bu zaman diliminde dilerseniz güne ATV araçlarıyla yapacağınız tur ile de devam edebiliyorsunuz. Balon turları, hava şartlarına bağlı olarak genellikle 1 saat sürüyor.
Kapadokya’da her taşın her yapının bir hikayesi var. Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kaya Kiliseleri, sizi bölgenin ilk sakinlerinin yaşantısına götürecek yemekhane, kiler ve mutfak yapıları ve İncil’in tamamının resmedildiği Tokalı Kilisesi, taşları oyarak kurulan bir medeniyetin hikayesini dinleyebileceğiniz en ünlü alanlardan. Kapadokya turunun üçüncü gününde gezi, Ihlara Vadisi’nin eşsiz doğası ile sürüyor. Burada her evin altına oyulan sığınak, kiler, ibadet yeri ve yaşam alanının birleşmesiyle oluşan yer altı şehirlerini görebilirsiniz. Kapadokya turu için özellikle Kaymaklı ve Özkonak yer altı şehirleri tercih ediliyor.

Turu Programında Eğlence Dolu Türk Gecesi Sizi Bekliyor

Kapadokya’nın otantik atmosferinde, oturduğunuz minderden, su içtiğiniz kaba kadar her şey doğadan ilham alıyor. Kızılırmak’ın çamurundan yapılan Avanos çanak ve çömleklerinin el işçiliği ile birleşerek işlenmesinin hikayesini, Kapadokya turunuz sırasında, işin ustalarından dinleyebilirsiniz. Enfes yemeklerin piştiği mutfaklara yönelmeden önce atölyeleri ziyaret edip çömleklerin piştiği fırınları görebilirsiniz. Her adımı farklı bir deneyim ve duygu demek olan seyahatiniz, ruhunuzu doyurduğu gibi damak tadınızı da mutlu edecek lezzetleri tatma fırsatı veriyor. Kapadokya gezilecek yerler kadar tatmadan geçemeyeceğiniz lezzetler yönünden de zengin. Kapadokya, şarap mahzenleriyle ünlü. Mehzenlere düzenlenen gezilerde, yerel şarap tadımları ve alışveriş yapabilirsiniz. Testi Kebabı, bağ bozumunda toplanan üzümlerden elde edilen pekmezin kullanıldığı bir tatlı çeşidi olan köftür ve kuru kaymak, Kapadokya turu programı sırasında tadabileceğiniz sıra dışı lezzetler arasında. Kapadokya turunda sabah kahvaltıları genellikle otelinizde açık büfe olarak sunuluyor. Akşam yemeklerinden sonra ise Türk Gecesi adı verilen etkinliğe isteğe bağlı olarak katılabilirsiniz. Müzik ve folklor gösterilerinin düzenlendiği Türk Gecesi, Kapadokya turunun en geleneksel etkinliklerinden biri.

Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Türkiye’nin dünyaca ünlü bu bölgesine bir gezi planlıyorsanız, rezervasyonunuzu Firmamızdan erken tarihlerde yaparak Kapadokya turunun avantajlı fiyat fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca firmamızda rezervasyon sırasında ödemeleriniz için taksit imkanı sunan Kapadokya turu seçenekleri bulunuyor. Yılın belli dönemlerinde yapılan Firmamızın kampanyalarını takip etmek de iyi bir seçenek. Bu kampanyalar, kimi zaman son dakika Kapadokya turu rezervasyonları için bile düzenleniyor. Kapadokya turu fiyatları, seyahatinizde uçak ya da otobüs tercihinize göre değişiklik gösteriyor. Şehrinizden kalkan otobüsle yapacağınız yolculukta, Kapadokya geziniz Nevşehir, Niğde, Kayseri üçgeninde başlıyor. Kapadokya turu Ankara çıkışlı, İzmir çıkışlı ya da İstanbul çıkışlı uçuşlar ile de düzenleniyor. Kapadokya turu uçakla yapıldığında inişler, Kayseri ya da Nevşehir Havalimanı’na yapılıyor. Havalimanında sizi karşılayan tur aracı ile Kapadokya geziniz başlıyor. Dönüşünüz Kayseri Havalimanı’ndan yapılacaksa, Kayseri’ye özgü pastırma ve sucuk alışverişi yapma imkanı bulabilirsiniz. Kapadokya turu, ilk gününden dönüş gününe kadar keyifli bir seyahat olduğu kadar, tatilinizi kültürel zenginliklerle de donatıyor.

Öneri ve Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Abone Ol
Haberin Olsun

Abone Olun, Organizasyonlarımızdan Haberiniz Olsun

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti.